Dom Pamięci Żydów Górnośląskich oddział Muzeum w Gliwicach poszukuje najprawdziwszej BABCI!

Babcia - tytułowa postać w spektaklu "Babcia robi na drutach", to staruszka żwawa pochodząca z dalekiego kraju. Zjawia się niespodziewanie w Gliwicach, niczego ze sobą nie przywozi "tylko kaftan suty, błyszczące szydełko i dwa ostre druty". Babcia energicznie szydełkuje, jest bardzo towarzyska, ma dwójkę ukochanych wnucząt oraz miłego pieska.

Przedstawienie jest inspirowane bajką izraelskiego autora Uriego Orleva. Jego premiera zaplanowana na jesień 2017 roku odbędzie się w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
Spektakl powstaje w ramach projektu „Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane. Program kreatywnej adaptacji” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Do roli tytułowej Babci poszukujemy kobiet w wieku 50+, kreatywnych, z wrodzoną energetycznością, otwartych, empatycznych, przyjaznych w kontaktach z dziećmi.
Wymagana dyspozycyjność w lipcu i październiku 2017.
Casting odbędzie się 10 czerwca (sobota) w godz. 12.00 – 15.00
w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich oddział Muzeum w Gliwicach
ul.Ks.Józefa Poniatowskiego 14 w Gliwicach.

Prosimy o wcześniejszą telefoniczną lub e-mailową rezerwację miejsca na liście castingowej:
tel.: 605 362 594

Wycieczki zagraniczne