Cieszyński Uniwersytet III Wieku w Pucku

Aktualności, Galerie, Wycieczki

Z okazji obchodów 20-lecia partnerstwa Cieszyna i Pucka słuchacze naszego Uniwersytetu w dniach 9 – 15.11. 2022 gościli w Pucku na Kaszubach. Dzięki zaangażowaniu Pani Burmistrz z miasta Cieszyna, Pani Burmistrz z miasta Pucka i Pani Dyrektor Biblioteki w Pucku mieliśmy okazję zaznajomić się z bogatą historią, muzyką i kulturą Kaszub, posmakować lokalnych potraw, a także spróbować swoich sił w wykonywaniu regionalnego rzemiosła. To była podróż w czasie – od epoki kamienia łupanego w Osadzie Łowców Fok, poprzez średniowieczną Osadę Słowiańską, Pałac Jana III Sobieskiego, Skansen Nadole, aż do czasów współczesnych. Zwiedziliśmy Puck, Wejherowo, Półwysep Helski oraz wspólnie z członkami UTW w Pucku uczestniczyliśmy w spotkaniach i wykładach. Będziemy bardzo mile wspominać tę piękną, edukacyjną, historyczną i krajobrazową podróż. Z przyjemnością wrócimy na Kaszuby, aby dalej poznawać ten piękny region Polski. Wyjazd do Pucka pod hasłem „Od brzegu do brzegu” na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Krystyna Szczotka

Logotyp MIasto Cieszyn
Plik przedstawia graficzną reprezentacje charakterystycznych zabudowan miast Cieszyn. Poniżej zbajdują sie inforamcje kontaktowe nr tel. aresu profilu na FB. Całość znajdue się na białym tle.