Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kknet/ftp/utwcieszyn.us.edu.pl/templates/st_edu/index.php on line 1
Uniwersytet III Wieku w Cieszynie - Ćwiczenia dla seniora - na spacerze #1 (Ćwiczenia w plenerze)

Spacer to sposób na poprawę aktywności fizycznej osób w każdym wieku !!! Pobudzenie krążenia i układu oddechowego!!! Obcowanie z przyrodą, relaks, kontakty społeczne, helioterapia!
Lato i wakacyjne nastroje sprzyjają aktywności fizycznej w plenerze !!!
W trakcie każdego spaceru, również z kijkami do Nordic Walking warto wykonać kilka ćwiczeń 😊 zwiększyć zakres ruchomości w stawach, wzmocnić mięśnie ważne dla utrzymania prawidłowej postawy ciała.
W trakcie spaceru dzięki aktywności fizycznej, „łapiąc” przy okazji promyki słońca, zwiększamy syntezę witaminy D3, ponieważ pod wpływem promieniowania słonecznego UVB możemy pokryć aż 90% jej dziennego zapotrzebowania i zapobiegać osteoporozie.
Seniorzy zaproście na spacer swoich znajomych, dzieci i wnuki może właśnie od spaceru zacznie się ich przygoda z aktywnością fizyczną?

Pozdrawiamy Was serdecznie !!!! i zapraszamy do udziału w naszym konkursie z nagrodami na najlepszy filmik z ćwiczeniami !!!
Izabela, Mateusz, Joanna, Stefania, i Igor

Posłuchaj i uśmiechnij się

Kolędy

środa, 23 grudzień 2020 12:23