Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kknet/ftp/utwcieszyn.us.edu.pl/templates/st_edu/index.php on line 1
Uniwersytet III Wieku w Cieszynie - Aktualności

Jest w roku taki dzień, w którym smutki idą w cień…

Więc z okazji tego dnia,

Dużo zdrowia i radości,

Szczęścia w życiu i miłości,

Moc najpiękniejszych wrażeń

i spełnienia wszystkich marzeń.

 

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej składamy najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy, by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.

 

Męska część społeczności UTW

Zapraszamy na wykład: „Powłoki lakierowe ochładzają świat”, który wygłoszą: dr hab. inż. Małgorzata Zubielewicz oraz dr Ewa Langer reprezentujące Instytut Materiałów Polimerowych i Barwników w Gliwicach

w ramach cyklu wykładów Sekcji Miłośników Nauki i Techniki oraz „Przyjazna Nauka" organizowanych przez Oddział SITPChem w Cieszynie.

Termin: poniedziałek 8 marca 2021 o godz. 10.00.

Wykład odbędzie się w trybie zdalnym. W celu skorzystania prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.enot.pl/b/sit-qgj-smj

następnie należy podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.

 

Zarząd UTW

Zwracamy się z uprzejmą prośbą do naszych słuchaczy o przekazanie w rozliczeniu rocznym / PIT/ 1 % podatku rzecz naszej organizacji – nr KRS 0000225641. Uzyskana kwota zostanie wykorzystana - z przeznaczeniem dla naszych członków – na cele kulturalno-rehabilitacyjne.

Za przekazanie 1% podatku z góry uprzejmie dziękujmy.

 Zarząd UTW

z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa osobiście oraz Państwa przyjaciół do korzystania i uczestnictwa z bezpłatnych zajęć w internetowej Akademii ABCsenior.com, którą prowadzi nasz Instytut. Zajęcia są na żywo i małych grupach, z możliwością dyskusji na czacie.

Czytaj więcej: Zaproszenie od Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej do Akademii ABCsenior i na dzisiejsze...

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wraz z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju i zespołem Centralnego Domu Technologii organizuje kolejną debatę z serii Srebrnych Debat pt. „Seniorzy w świecie cyfrowej rewolucji”, na którą już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.  Debata online odbędzie się 3 marca 2021, godzina 12:00- 13:30 na platformie www.abcsenior.com.  Dostęp do debaty jest bezpłatny i wymaga jedynie zapisania się. 

Aby obejrzeć debatę online na żywo trzeba się zarejestrować, klikając już teraz w poniższy link

Rejestracja zajmie mniej niż minutę. Po pomyślnej rejestracji na podany adres mailowy zostanie wysłany link, pod którym w środę (03.03) o godzinie 12:00 będzie można uczestniczyć w debacie na żywo.

 

Ze smutkiem i głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 lutego 2021r.
zmarła nasza koleżanka


 
Bronisława Boślak
 
 
wieloletni członek Komisji Rewizyjnej Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku. 

 

Pogrzeb naszej koleżanki odbędzie się w czwartek 18 lutego 2021r. o godzinie 15:00 z Kościoła Katolickiego
w Cieszynie – Bobrek na miejscowy cmentarz. Pamiętając o Broni w czasie ceremonii zapalmy w oknie światełko.

 

Wyrazy współczucia i żalu wszystkim bliskim zmarłej składa Zarząd i słuchacze Cieszyńskiego Uniwersytetu III Wieku.

 
Zarząd Cieszyńskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
 
 

 

 

Zapraszamy na wykład: „W poszukiwaniu chemii pomiędzy potrzebami cywilizacji a ochroną środowiska”, który wygłosi Prof. dr hab. inż. Jacek Kijeński z Politechniki Warszawskiej w ramach cyklu wykładów Sekcji Miłośników Nauki i Techniki oraz „Przyjazna Nauka" organizowanych przez Oddział SITPChem w Cieszynie.
Termin: środa 17 lutego 2021 o godz 17.00 
Wykład odbędzie się w trybie zdalnym. W celu skorzystania prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.enot.pl/b/sit-qgj-smj, następnie należy podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.

Zarząd UTW

W oczekiwaniu na powrót do sal teatralnych i koncertowych zapraszamy po wspomnienia wydarzeń Warszawskiej Opery Kameralnej na VOD. Opera z fotela, na wyciągnięcie ręki.
Zachęcamy serdecznie do przejrzenia, repertuar dostępny na VOD ciągle się poszerza. Jesteśmy dla Was i na Was czekamy nasza Kochana Publiczności.
 
 
Szczególnie polecamy Państwa uwadze "Galę Noworoczną" - piękną muzyczną podróż ulicami Rzymu i Wenecji do świata muzyki barokowej.

KUP DOSTĘP ON-LINEPonadto zapraszamy na wspaniały koncert wirtuoza skrzypiec, kompozytora i aranżera Bogdana Kierejszy. To gorąca podróż przez najwspanialsze zakątki świata, znakomicie zaaranżowana i poruszająca wszystkie struny wrażliwości.
Bogdan Kierejsza z zespołem to mieszanka wybuchowa – połączenie niezwykłego talentu, wrażliwości, gorących rytmów i pozytywnych wibracji. Tego nie można przegapić!


KUP DOSTĘP ON-LINEZapraszamy także na spotkanie z cyklu „Snack Opera” Jerzego Snakowskiego. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów.
Tym razem będziecie mogli zobaczyć i posłuchać m.in. jednej z najmniejszych arii świata (Aria Liu z "Turandot" Pucciniego) czy Arii ze śmiechem z "Manon Lescaut" Aubera - obydwie arie w wykonaniu fantastycznej Anny Fabrello!


KUP DOSTĘP ON-LINE

Zapraszamy na wykład:  "Odnawialne źródła energii" , który wygłosi- prof. dr hab. inż. Zbigniew Wzorek Politechnika Krakowska w ramach cyklu wykładów Sekcji Miłośników Nauki i Techniki. Termin: poniedziałek 25 stycznia 2021 godz. 17.00  

Wykład odbędzie się w trybie zdalnym. W celu skorzystania prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.enot.pl/b/sit-qgj-smj następnie należy podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.

Zarząd UTW

Z uwagi na utrzymujące się ograniczenia związane z pandemią kontynuujemy naukę języków obcych on-line.
 
1. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się:
środa, godzina 10:00, grupa E;
środa, godzina 11:00, grupa A;
czwartek, godzina 10:00, grupa C;
czwartek, godzina 11:15, grupa H.
Istnieje możliwość utworzenia grupy dla początkujących.
Zainteresowanych nauką języka angielskiego  prosimy o bezpośredni kontakt z lektorem Aleksandrą Żelińską tel. 604 142 495.
Zajęcia płatne: 50 zł/godz./grupa  
 
2. Zajęcia z języka niemieckiego odbywają się:
wtorek , piątek, godzina 17:00, grupa tylko jedna;
Zainteresowanych nauką języka niemieckiego prosimy o bezpośredni kontakt z lektorem Jakubem Puczek tel. 605 271 257.
Zajęcia płatne:  60 zł/godz./grupa  

Zapraszamy na wykład: „Najciekawsze osiągnięcia architektoniczne” który wygłosi architekt Tomasz Wysocki w ramach cyklu wykładów Sekcji Miłośników Nauki i Techniki. Termin: poniedziałek 11 stycznia o godz 17.00

Wykład odbędzie się w trybie zdalnym. W celu skorzystania prosimy o zalogowanie się poprzez link: https://vms.enot.pl/b/sit-qgj-smj następnie należy podać kod dostępu: 848190 oraz wpisać imię i nazwisko.

Zarząd UTW

Posłuchaj i uśmiechnij się

Kolędy

środa, 23 grudzień 2020 12:23

Koncerty on-line

piątek, 11 grudzień 2020 11:24

Posłuchaj i uśmiechnij się

wtorek, 16 czerwiec 2020 12:45

Aktywny Senior

Ćwiczenia dla seniora - aktywnie na spacerze

czwartek, 06 sierpień 2020 13:59

Powrót do harmonii życia

piątek, 05 czerwiec 2020 12:18

Ćwiczenia dla seniora - aktywnie w domu

piątek, 05 czerwiec 2020 12:08